Naše Centrum sídlí na adrese:
Tylovo nábřeží 418/6
500 02 Hradec Králové
Česká Republika

Tel: +420-495541584
Fax: poradna@vakcinace.cz

Tento obrázek jsem vyfotil při cestě do Nové Kaledonie - i při návštěvě takto relativně bezpečného místa byste měli být chráněni očkováním proti vybraným infekčním nemocem

Až takové propletence stromů jsou na jednom z menších ostrovů Nové Kaledonie - navozují dobrodružnou atmosféru

Takto milé lidi potkáte na ostrově Phúket v Thajsku

Velmi známý útvar nedaleko Phúketu, který nese jméno hlavního hrdiny jednoho filmu, který se zde točil...007

Odpůrci očkování

Pro odpůrce očkování přidávám postřehy pana MUDr. Tomáše Šebka, který pracoval v roce 2010 jako chirurg na Haiti v rámci projektu "Lékaři bez hranic".

Po přečtení textu snad všichni pochopí, proč je očkování důležité a jak ho podceňujeme:

"......V posledích třech dnech nám na JIPu ležela mladá holka s tetanem. Byla v péči "medical" týmu, protože tohle prostě uříznout nejde. Taková banalita v našich podmínkách. Tady ale nejsou ventilátory pro pacienty na JIPu, máme jen dva na sále. Takže tu mladou holku nebylo možný kurarizovat (vypnout jí křečující svaly) a napojit na ventilátor, aby se jí ulevilo.

První den s sebou jen tak občas škubla. Spíš ruce, nic víc. Druhej den už měla záškuby celýho těla, ale jen sem tam. Snažili jsme se alespoň zhasnout v místnosti a mluvit potichu. Třetí den už jsem ji našel pod dávkou diazepamu. Tak akorát takovou, aby ještě spontánně dejchala, ale už to moc nevnímala. Měla pěnu na rtech a záškuby co pět sekund. Ale takový, že jí to skoro pokaždý v posteli posadily nebo se naopak prohnula jako luk přes svoje záda. Ve tváři měla strašnej výraz, jak jí ty křeče musely bolet.

A my tam jen tak tiše stáli, očkovaní proti tetanu odmalička. Čtvrtej den umřela. Krásná, zdravá, mladá.

Pátej den v její posteli leží ještě mladší holka. Má taky tetanus. Dneska jsem ji viděl při vizitě vesele dlabat snídani. Tak snad ......"

Ostatní poznámky z pobytu MUDr. Tomáše Šebka naleznete zde

Odpůrci očkování